Diverse activiteiten in de Vastentijd bij de kloosters in Oosterhout

Logo Vastwel 2026

Sinds enkele jaren organiseert het Leer- en Inspiratiehuis van het Sint Catharinadal in Oosterhout in samenwerking met anderen een serie activiteiten in de Vastentijd onder de naam VASTWEL.

VASTWEL

VASTWEL wil jaarlijks in de vastenperiode, van Carnaval tot Pasen, mensen inspireren om gedurende deze veertig dagen (letterlijk een quarantaine!), ieder op de eigen manier hiermee aan de slag te gaan. Het programma reikt een veelheid van activiteiten aan die een rimpeleffect beogen en die niet belerend bedoeld zijn. Ieder jaar wordt er een thema aangereikt dat in overleg wordt uitgewerkt met partners die maatschappelijk, cultureel en of religieus verbonden willen zijn. Het programma bevat diverse onderdelen en disciplines zoals theater, film, dans, lezingen, het lezen van boeken, workshops, etc. Het thema van dit jaar is Verlangen en Voldoening.

De activiteiten worden gehouden over verschillende plaatsen in Oosterhout waaronder de Sint Janskerk, Theater de Bussel en de bibliotheek. Ook de zusters van priorij Sint Catharinadal en van de Onze Lieve Vrouwabdij bieden enkele programmadelen aan. Zo is er een foto-expositie in de kloosterdreef bij Sint Catharinadal. Een greep uit het verdere aanbod

Verlangen naar vrede, samen zingen

Op zondagmiddag 8 maart zingen we in Sint Catharinadal ons verlangen naar vrede uit in de Hagios-liederen. Al eerder bood klooster St Catharinadal  ruimte om deze eenvoudige liederen samen te zingen. Uitgangspunt van deze liederen is dat iedere stem telt en alle stemmen samen een uniek geluid geven die resoneert in de grote ruimte om ons heen. Al zingend gaan we als vredezoeker verlangend de weg naar binnen. Want echte vrede begint met innerlijke vrede. Na een stilte gaan we de weg naar buiten om de ontdekken waar we vredestichters kunnen worden en daarin voldoening kunnen vinden.
Zuster Maria Magdalena leest de verbindende teksten. De begeleiding is in handen van Mirjam Dirkx en Anne Marie Mosterman. Het orgel wordt bespeeld door Ton Stevens. De bijeenkomst begint om 15.00 uur en eindigt om 16.30 uur.

Bezinning, stilte en uitwisseling, verdieping en creativiteit

Aan de hand van het grote verhaal van de uittocht, de tocht door de woestijn op weg naar het beloofde land kijken we naar ons eigen levensverhaal. Wat ligt achter ons, welk verlangen houdt ons gaande, welke belofte wacht ons? Door zicht te krijgen op de beweging in ons levensverhaal kunnen we kleine stappen zetten in de richting van ons verlangen.

zaterdag 14 maart, 14.30 tot 17 uur
Onze Lieve Vrouwe Abdij, Zandheuvel 90, 4901 HX Oosterhout
informatie en aanmelding (uiterlijk 12 maart): zr. Simone, info@olvabdijoosterhout.nl
bijdrage € 10 , inclusief thee en materiaal

 

Meditatief programma met Franck Ploum en ensemble Kamerijk

De mens leeft van verlangen. Verlangen is een geestkrachtige ademtocht die mensen voortstuwt en tegelijk verankert en verbindt met de diepte van hun bestaan. God zelf heeft het verlangen in die diepte van de mens neergelegd, zegt Augustinus. Daarom is de mens onrustig tot het moment dat de verbinding hersteld is. In de verbinding ligt de rust en de voldoening van de mens. Een verbinding die niet aanzet tot afsluiten of blijven zitten in de diepte, maar die juist oproept om met hart en ziel de weg te gaan in het dagelijkse leven, met alles daarbij hoort en met alles wat je daarbij onderweg tegenkomt. Je laten bepalen door het goddelijk verlangen in jou, helpt je staande te blijven en voldoening te vinden in je leven.

15 maart Sint Catharinadal

Kijk voor het hele programma

Lees ook:  Op weg naar Pasen met religieuzen

Delen