Kloostermarkt bij Klooster Sint Agatha

Ter gelegenheid van het 20-jarig jubileum organiseert het Erfgoedcentrum Nederlands Kloosterleven op zondag 5 juli eenmalig een feestelijke kloostermarkt bij Klooster Sint Agatha. Van 13.00 tot 17.00 uur zijn bezoekers welkom voor een middag vol ambacht, ontmoeting en kloostercultuur.

Centraal staat een uitgebreide kloostermarkt. Meer dan tien kloostergemeenschappen presenteren hun ambachtelijke producten en informatie over hun leven. Verkrijgbaar zijn onder andere jam, honing, thee, spreads, bier, wijn, boeken, kaarsen en verse producten uit kloostertuinen.

Daarnaast is er een gevarieerd programma met workshops, lezingen en rondleidingen. Bezoekers kunnen leren zoeken naar familieleden in de kloosterarchieven, boekbinden met de zusters Trappistinnen uit Oosterbeek, in de kloosterkerk een zangworkshop bezoeken met een broeder Franciscaan, slow stitch-borduurkunst ontdekken met naaldkunstenares Liesbeth Werts of kennismaken met icoonschilderen bij Liesbeth Smulders.

Ook zijn er diverse bijzondere plekken te bezoeken, zoals een filmzaal met historische beelden uit de kloosters en de missie, het boekbindatelier van broeder Edgard Claes en de tentoonstelling Ora et labora, over het dagelijks leven in een klooster. Voor de kinderen is er een speurtocht door de tuin en het klooster.

Even uitrusten? In het poortgebouw en in de appelboomgaard kunnen bezoekers genieten van onder meer kloosterbier, eigen gemaakte soep of kloosterkoek.

De organisatie nodigt jong en oud van harte uit om kennis te maken met de rijkdom van het kloosterleven, vroeger en nu.

Praktische informatie

Kloostermarkt
Zondag 5 juli 2026
13.00 – 17.00 uur

Klooster Sint Agatha
Kloosterlaan 24
5435 XD Sint Agatha

 

Delen